19 października

0 comments

Jak branża self storage poradziła sobie w czasie pandemii?


„Wydaje się, że branża wykazuje dodatni wynik (…). Kiedy kurz osiada i spoglądamy wstecz, spodziewam się, że magazyny samoobsługowe staną się ponownie jedną z najlepszych klas aktywów.” – mówi Nick Walker, Wiceprezes wykonawczy ds. sefl storage w grupie CBRE.

Zapotrzebowanie na kontenery magazynowe pozostaje stosunkowo silne i prawdopodobnie utrzyma się na wysokim poziomie, nawet jeśli gospodarka zbyt wolno wraca do zdrowia po miesiącach ograniczeń związanych z pandemią. Dodatkowo „chaos finansowy” wywołany przez COVID-19 stwarza nową grupę klientów, która będzie poszukiwać relatywnie taniej powierzchni magazynowej.

Zapotrzebowanie na usługę oferowaną przez operatorów parków self storage rośnie wraz ze zmianą stylu życia. Popyt na samoobsługową powierzchnię magazynową jest r/r wyższy nawet pomimo zawirowań na rynkach.

Inwestowanie w rynek magazynów samoobsługowych w Polsce nie jest jeszcze popularne. Wydaje się, że zalety inwestycji w ten sektor zostały już zauważone na poziomie instytucjonalnym. Jednak przed reprezentantami branży stoi zadanie w postaci edukacji klientów indywidualnych, dla których inwestycja w self storage to ciągle „egzotyka finansowa”.

Inwestycje w branżę self storage!

 Zapisz się do naszego biuletynu i bądź na bieżąco ze światem inwestycji w branżę magazynów samoobsługowych.

>