17 lutego

0 comments

Bill Gates inwestuje w self storage
Bill Gates jest najbardziej znany jako założyciel Microsoftu i jeden z najbogatszych ludzi na świecie.

Ostatnio wkroczył na nowy rynek,  jako znaczący inwestor w branży self storage. Kupił duży pakiet udziałów w firmie StorageMart, która jest największym prywatnym operatorem usług self storage na świecie.

Dlaczego miałby wybrać branżę magazynów samoobsługowych?

Magazyny samoobsługowe stały się znacznie bardziej atrakcyjne dla inwestorów na rynku nieruchomości od marca 2020 r. i związanej z tym „pandemii”, która zniszczyła sektor handlowy, hotelarski i biurowy. W rezultacie istnieje tylko kilka klas aktywów nieruchomościowych, które są atrakcyjne w świecie niepewności, a zaciskanie pasa i magazynowanie to jedna z tych dziedzin. Teoria głosi, że recesje i depresje skłaniają Amerykanów do przechowywania kosztowności w magazynie samoobsługowym na trudne czasy lub w trakcie przeprowadzki, aby były bezpieczne i gotowe do późniejszego wykorzystania. Jest to podstawowa zasada branży magazynowania, od jego wczesnych korzeni w starożytnych Chinach i była ostoją popytu we wszystkich cyklach.

Dlaczego teraz?

Bill Gates jest bardzo bystrym inwestorem i nie jest znany z hazardu w obszarach, które upadają.

 „Sektor samoobsługowych magazynów samoobsługowych szybko się rozwija, a firmy, które są w stanie wdrożyć technologię, udoskonalić procedury operacyjne i poprawić wrażenia klientów, będą osiągać lepsze wyniki” — powiedział Cris Burnam, dyrektor generalny StorageMart.

Czy mu się to uda?

Bill Gates jest znany jako zaciekły konkurent w branżach, w które inwestuje. Jego doświadczenie obraca się wokół wprowadzania nowych technologii do staromodnych branż (pomyśl o Microsoft), a jego zainteresowanie StorageMart odzwierciedla jego oddanie próbom wynalezienia lepszego koła. Należy zauważyć, że drugim inwestorem w StorageMart jest GIC, który jest państwowym funduszem Singapuru.

Czy będzie to miało wpływ na branżę magazynową?

Z pewnością będzie. Posiadanie dobrze znanego inwestora w dowolnej klasie aktywów daje jej większe znaczenie – tak jak Warren Buffett nadał wiarygodności, inwestując 2 miliardy dolarów w branżę domów mobilnych.

Bill Gates jest teraz inwestorem w magazyny samoobsługowe. To dobry znak dla branży i dla tych, którzy myślą również o wejściu do branży self storage. 

Inwestycje w branżę self storage!

 Zapisz się do naszego biuletynu i bądź na bieżąco ze światem inwestycji w branżę magazynów samoobsługowych.

>