Zacznij generować dochód inwestując w self storage.

Inwestujemy w magazyny samoobsługowe, jeden z najbardziej odpornych na recesję segmentów rynku nieruchomości, zwłaszcza w obliczu stale rosnącego zapotrzebowania na powierzchnię magazynową. Podstawą naszej działalności jest budowa magazynów "od zera", co pozwala zatrzymać marżę deweloperską, ale rozwijamy nasz projekt także poprzez akwizycję istniejących przedsiębiorstw z branży self storage.

Jesteśmy członkiem Europejskiej Federacji FEDESSA

dlaczego magazyny samoobsługowe to dobra inwestycja?

Podstawowe zalety inwestycji w self storage.

.

Dlaczego warto inwestować w branżę SELF STORAGE?

Krótkoterminowy charakter umów najmu i czynszów pozwala całej branży self-storage szybko reagować na warunki rynkowe.

profile-pic
Logistics Poland

Dlaczego warto inwestować w branżę SELF STORAGE?

Klasa aktywów, o której wiadomo, że jest odporna na recesję, a jednocześnie zapewnia stałe przepływy pieniężne i na poziomie makro jest w trendzie wzrostowym, stanowi przekonywający argument za włączeniem do portfela inwestycyjnego.

profile-pic
Logistics Poland

Dlaczego warto inwestować w branżę SELF STORAGE?

W ankiecie dla inwestorów JLL 7% respondentów określiło, że inwestuje w rynek self storage natomiast 33% chce zwiększyć swoje zaangażowanie w ten sektor.

profile-pic
Logistics Poland

Dlaczego warto inwestować w branżę SELF STORAGE?

Kiedy kondycja gospodarki jest dobra, czyli dochody rosną, ludzie kupują więcej "rzeczy", a co za tym idzie, potrzebują więcej miejsca do ich przechowywania i wtedy w naturalny sposób poszukują dodatkowej powierzchni magazynowej.

profile-pic
Logistics Poland

Dlaczego warto inwestować w branżę SELF STORAGE?

Zmniejszająca się w ośrodkach miejskich powierzchnia wynajmowanych mieszkań w połączeniu ze wzrostem popytu, doprowadziły do niespotykanego dotychczas wzrostu liczby osób poszukujących powierzchni magazynowej.

profile-pic
Logistics Poland

Dlaczego warto inwestować w branżę SELF STORAGE?

Self-storage na całym świecie jest alternatywą dla wielu inwestorów. W Polsce szybko rozwijający się rynek i stabilne zwroty, które oferuje, sprawiają, że jest częstym wyborem rodzimych inwestorów.

profile-pic
Logistics Poland

Dlaczego warto inwestować w branżę SELF STORAGE?

Baza najemców jest duża, dlatego inwestorzy i firmy z branży self storage są chronieni przed długoterminowymi przerwami w wynajmie powierzchni, które mogą występować w innych kategoriach nieruchomości komercyjnych.

profile-pic
Logistics Poland

Dlaczego warto inwestować w branżę SELF STORAGE?

W czasie recesji właściciele firm poszukując oszczędności zmniejszają powierzchnie biurowe i poszukują taniej powierzchni magazynowej. W tym samym czasie właściciele domów często zostają zmuszeni do przeprowadzenia się do mniejszych mieszkań. W obydwu sytuacjach magazyny samoobsługowe stają się bezpośrednią odpowiedzią na ich potrzeby.

profile-pic
Logistics Poland

Dlaczego warto inwestować w branżę SELF STORAGE?

Około 50 % klientów korzystających z magazynów samoobsługowych to biznes. Najemcami są firmy z szeroko rozumianej branży budowlanej (wykończenie wnętrz, hydraulicy, gazownicy, instalatorzy bram wjazdowych, architektura zieleni), ale także gastronomia, biura księgowe i podatkowe oraz firm prowadzące działalność w sieci, czyli sklepy online.

profile-pic
Logistics Poland

Dlaczego warto inwestować w branżę SELF STORAGE?

Wysoka stopa zwrotu z inwestycji. Według Krajowego Stowarzyszenia REIT (USA) sektor magazynów samoobsługowych przyniósł średni roczny zwrot w wysokości 17,43%.

profile-pic
Logistics Poland

Dlaczego warto inwestować w branżę SELF STORAGE?

Krzywa popytu na powierzchnię magazynową wydaje się być niewrażliwa na koniunkturę, co pomaga generować zwroty, także w okresach zawirowań na rynkach.

profile-pic
Logistics Poland

Dane z rynku self storage

Perspektywy rozwoju rynku self storage w Polsce.

.

Ilość metrów kwadratowych powierzchni self storage na milion mieszkańców.

Dane z rynku europejskiego.

Całkowita powierzchnia magazynów samoobsługowych w poszczególnych krajach.

Oferujemy różne rodzaje inwestycji w self storage.

.

Rynek inwestycji w magazyny samoobsługowe zanotował rekordowe wyniki w ciągu ostatnich 12-18 miesięcy. W 2021 roku inwestycje w ten sektor osiągnęły 650 mln euro, co stanowi 3,5-krotny wzrost w stosunku do 2020 r. Wskaźniki EBITDA nadal rosną, odzwierciedlając duży popyt i zainteresowanie branżą.

Spółka celowa - SPV.

Inwestor wspólnie z nami prowadzi biznes.

Zajmiemy się wszystkimi formalnościami, przygotowyjemy dokumentację projektową oraz powykonawczą, koordynujemy wszystkie możliwe uzgodnienia. Uzgadniamy projekt budowlany i przeprowadzamy procedurę uzyskania pozwolenia na budowę. Wybieramy dostawców i podpisujemy umowy z podwykonawcami.

Koordynujemy i prowadzimy budowy. Uzyskujemy pozwolenie na użytkowanie.

Prowadzimy bieżącą działalność. Obsługujemy klientów w zakresie wynajmu magazynów.  Zajmujemy się marketingiem, księgowością i wszystkimi innymi sprawami organizacyjnymi.

Wypłacamy dywidendę, a w przypadku sprzedaży firmy na rzecz większego podmiotu Inwestorowi wypłacamy premię z tytułu wyjścia z inwestycji.

Rozwiązanie dla wymagających Inwestorów, które pozwala generować duży zysk przy jednoczesnym ograniczeniu zaangażowania czasowego Inwestora. Dodatkowym benefitem jest udział w premii związanej z planowanym wyjściem z inwestycji.  więcej

Franczyza.

Inwestor jest w 100% właścicielem biznesu.

Oferujemy know-how w sprawdzonym i funkcjonującym modelu. Inwestor korzysta z  naszych długofalowych umów z dostawcami usług i materiałów.

Oferujemy wsparcie marketingowe i działalność pod wspólną marką.

Możliwość odkupienia całego przedsięwzięcia od Inwestora.

Idealne rozwiązanie dla Inwestorów chcących aktywnie prowadzić swój biznes. Inwestor ma całkowity wpływ na rozwój swojego parku magazynów samoobsługowych. Możliwość wpłaty kapitału w ratach.    więcej

Kontener inwestycyjny.

Inwestor jest w 100% właścicielem kontenera, który dzierżawimy od niego i zapewniamy wpływy z czynszu.

Możliwość inwestycji w branżę self storage przy minimalnym zaangażowaniu finansowym – już od 20 tysięcy zł.

Bezobsługowy model inwestycji. Całą działalność operacyjną prowadzi nasz doświadczony zepół.

Inwestor otrzymuje czynsz z tytułu najmu kontenera. Dodatkowo oferujemy możliwość odkupu kontenera od Inwestora.

Możliwość zawarcia umowy on-line.

Rozwiązanie dla Inwestorów dysponujących mniejszym kapitałem lub chcących rozpoznać rynek samoobsługowych magazynów do wynajęcia.     więcej

Nasze marki

Poznaj nasze marki na rynku self storage.

Ogólnopolski operator self storage. Nasze lokalizacje: Gdańsk, Toruń, Gorzów Wlkp., Warszawa. W przygotowaniu kolejne obiekty.

Nasz pierwszy park kontenerów magazynowych, skomercjalizowany w 90%. Lokalizacja: Warszawa.

Wewnętrzny self storage. Komercjalizacja powyżej 95%. Lokalizacja: Lublin.


Ogólnopolski operator self storage.


Park magazynowy w Gdańsku przy ul. Słowackiego (blisko lotniska) został otwarty w 2 kwartale 2022 roku i składa się z 111 "drzwi" do wynajęcia. Park zajmuje powierzchnię 3000 mkw co daje możliwość dostawienia 150 unitów. To największy park kontenerów magazynowych w Trójmieście. 


W Toruniu Klienci korzystają z 51 unitów. Projekt przewiduje budowę kolejnych 30 sztuk. Park został oddany w 2 kwartale 2022 roku i dzięki usytuowaniu przy ruchliwej ulicy (Polna 29A) został szybko zauważony i cieszy się szerokim zainteresowaniem firm i mieszkańców Torunia.


Jesteśmy pionierami self storage w Gorzowie Wlkp. Wiosną 2022 roku otworzyliśmy park magazynowy przy ul. Elżbiety Zawackiej 3. Pierwszy etap budowy został zakończony na poziomie 51 boksów, w drugim etapie postawionych zostanie kolejnych 20 jednostek. Prowadzimy szeroką kampanię marketingową i planujemy rozwój.


Trwają prace nad otwarciem kolejnych magazynów self storage i w zależności od lokalizacji różny jest poziom zaawansowania prac. W kilku miastach prowadzimy rozmowy dotyczące dzierżawy bądź zakupu działek lub obiektów. W dwóch przypadkach po zaakceptowaniu projektów architektonicznych trwają uzgodnienia administracyjne w celu uzyskania pozwolenia na budowę.  


Nasz pierwszy park kontenerów magazynowych.


Składa się z 150 unitów do wynajęcia. W 2022 roku po dziesięciu miesiącach działalności osiągnęliśmy rewelacyjny poziom komercjalizacji powyżej 90%. Doskonała lokalizacja przy ul. Radzymińskiej 292 w Warszawie.


Wewnętrzny self storage.


Magazyn o łącznej powierzchni 520 mkw został oddany do użytku w 4 kwartale 2021 roku. Obecnie oferujemy Klientom 59 boksów, ale posiadamy możliwość budowy kolejnych 60 jednostek. Osiągnęliśmy rekordowy poziom wynajmu na poziomie 95%. Zapraszamy na ul. Stefczyka 30 w Lublinie.


formularz kontaktowy dla osób zainteresowanych inwestycją w branżę self storage 

>